wtorek, 2 kwietnia 2019

Dopłaty do odszkodowania - czy warto o nie walczyć?





O dopłatę do odszkodowania może wnioskować każda osoba poszkodowana w wyniku zdarzenia drogowego. Warto jednak być świadomym, że to na poszkodowanym leży obowiązek udowodnienia roszczenia.

Odszkodowania z OC


W przypadku tego rodzaju odszkodowań zaniżenia występują bardzo często. Pamiętajmy jednak, że dopłata wyrównuje różnicę - nie może zatem przyczynić się do wzbogacenia się poszkodowanego. Ma na celu m.in. naprawę pojazdu do takiego stanu, jak przed wypadkiem.

Odszkodowania z AC

Ubezpieczyciele wypłacają także za niskie kwoty odszkodowań z polis AC, czyli dobrowolnych ubezpieczeń. Tutaj zaniżone odszkodowania są związane z niekorzystną dla osoby poszkodowanej interpretacją zapisów umowy z zakładem ubezpieczeń.

Szkoda całkowita a odszkodowanie

Towarzystwa ubezpieczeniowe w przypadku znacznych uszkodzeń wydają decyzję o szkodzie całkowitej. Istotne znaczenie ma wówczas określenie wartości samochodu przed szkodą i po szkodzie. Sposób ich wyliczenia często nie tylko budzi wątpliwości, co jest po prostu nieprawidłowy.

Odszkodowania za szkody osobowe

Odszkodowanie można otrzymać również za szkody osobowe, a zatem za uszczerbek na zdrowiu czy choroby, które zostały wywołane przez wypadek komunikacyjny. Można się ubiegać o m.in. rentę powypadkową czy zadośćuczynienie za doznaną krzywdę. Więcej o zaniżonych odszkodowaniach na https://www.zanizenie-odszkodowania.pl/zanizone-odszkodowanie/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz